Katamaran 460 Esprit Minicat - dmuchana żaglówka dla całej rodziny ! / Sprzedam - katamarany i trimarany [15477]


Galeria ::

Kliknij na miniaturę, aby zobaczyć zdjęcie w pełnych rozmiarach.

Sprzedam / katamarany i trimarany

 Jednostka / rok produkcji › 2019
 Miejscowość › Cała Polska / woj. śląskie
 Cena › 26455.00 zł
 Numer ogłoszenia (ID) › 15477

Wyposażenie dodatkowe

Nowy

Opis

Minicat 460 to połączenie najlepszych materiałów, największej platformy która może pomieścić czterech żeglarzy. Szybki, stabilny, idealny na długie wyprawy, ale i dla osób o sportowym / regatowym zacięciu. Powierzchnia żagli w standardzie to 11,5m2 z opcją doposażenia w genakera 12,0m2. W przypadku 460 potrzebujemy już nieco więcej czasu na złożenie - zajmuje to ok 40min a sama łódź przechowywana i transportowana jest w trzech torbach.

Maksymalna waga załadunku to 450kg. Duża powierzchnia trampoliny (1900x1450) oraz możliwość doposażenia w przednią trampolinę sprawiają, że Minicat Esprit sprawdzi się jako doskonały środek transportu na dłuższe wycieczki wzdłuż wybrzeży lub do eksploracji urokliwych wysepek wybrzeża adriatyckiego.

Może stanowić łącznik pomiędzy żeglarstwem a outdoorem (możesz rozłożyć namiot).

ZOBACZ FILM - > https://youtu.be/SaskIQDouLM

Tak samo jak w innych modelach mamy do wyboru kolory żagli, zarówno grota jak i foka.
niebieski M0801
zielony M0802
czerwony M0803
pomarańczowy M0804


SZCZEGÓŁY TECHNICZNE
długość 4600 mm
szerokość 2200 mm
wysokość masztu 6100 mm
waga 58 kg
średnica pływaków 490 mm
żagiel główny grot + fok
grot 8,0 m2
fok 3,5 m2
roler foka
trampolina 1900 x 1450 mm
wymiary torby 2x 1750x300x300mm + 1x 1000x300x300mm
kategoria projektowa \\\\\\\"D\\\\\\\"
nośność 450 kg
liczba osób 4
czas montażu / demontażu 30 min.


Specyfikacja:
Maszt aluminiowy - malowany proszkowo na czarno
Grot 8,0m? materiał Racing Polyester X-Ply carbon (Design 2019)
Ster ? włókno szklane
Fok ? 3,2m? Polyester Dakron (Design 2019)
Roler foka (Lepsze umiejscowienie ? 2019)
Szare pływaki (kadłuby) z nową grafiką (Design 2019)
Kil (Design 2019)
Czarna trampolina (dodatkowe D-ringi do zaczepienia akcesoriów, dwie kieszenie z przodu, cztery uchwyty, krawędź z sekcją antypoślizgową ? Design 2019)
Grot czarny / wybrany kolor elementu żagla
Kolor foka czarny z elementem w kolorze do wyboru
Pływaki wyposażone w zaczepy typu D-ring do mocowania dodatkowej przedniej trampoliny lub cumy do kotwiczenia łodzi (Design 2019)

W zestawie znajdują się:
torby transportowe
pompka ręczna 4l
instrukcja obsługi
film instruktażowy
zestaw naprawczy do kadłubów
karta gwarancyjna
dowód zakupu

Design:
Rama i pokład
Rama w katamaranie 460 wykonana jest z lekkiego aluminium malowanego proszkowo na czarny mat i mocowana do kieszeni na pływakach poprzez wsunięcie specjalnych stop. Trampolina wykonana z wytrzymałej tkaniny z tworzywa sztucznego. Wersja 2019 posiada dwie kieszenie z przodu trampoliny oraz cztery uchwyty. Na łączeniu z ramą zastosowane specjalne sekcje antypoślizgowe. Ponadto zastosowano nowy, bardziej wytrzymały materiał trampoliny.

Kadłuby
Modele 460 są wyposażone w dwa nadmuchiwane pływaki o długości 4,6m i średnicy 49 cm. Pływaki wykonane są ze wzmocnionego Heytex 5509, bardzo odpornego na ścieranie i na zużycie. Materiał ten produkowany jest w Niemczech, a technologię przyjęto z pontonów używanych w spływach rwącymi górskimi rzekami. Używany również w tratwach ratunkowych. Pływaki są jednokomorowe o łącznej obciążalności 550 kg.

Kil
Aby w pełni cieszyć się żeglarstwem, kontrolować swoją łódź. Konieczne jest zminimalizowanie dryfu bocznego zwłaszcza podczas żeglugi kursem ostrym na wiatr. Kil mocowany jest pod każdym kadłubem, Ich konstrukcja i kształt zapewniają doskonałe osiągi, ale nadal pozwalają na pływanie katamaranem po bardzo płytkiej wodzie bez ryzyka uszkodzenia. Jest to bardzo istotny element każdego modelu Minicat. Wykonane z polipropylenu, są demontowalne i wymienne. Modele 420 zostały wyposażone w nowy kształt kila w wersjach 2019.

MASZT
Maszt składa się z trzech odcinków o równej długości, łączonych razem. Długość zmontowanego masztu wynosi 6,10 m. Wykonany ze stopu aluminium. Taka konstrukcja zapewnia wysoką sztywność i wytrzymałość, co przekłada się na bezpieczeństwo, wydajność i przyjemność z żeglugi. Wyposażony w likszparę do mocowania żagla głównego.

ŻAGIEL
Model 460 Esprit wyposażony w żagiel główny (grot) i przedni (fok) na rolerze. Całkowita powierzchnia żagli wynosi 11,5m2 (grot 8,0m2 i fok 3,5m2) Producent Dimension Polyant , żagiel główny wykonany z Racing Polyester X-Ply w technologii z bomem z aluminium, co pozwala na idealne ustawienie głębokości żagla w stosunku do warunków wietrznych. Materiał foka to Polyester Dakron.
Opcjonalnie można dokupić żagiel Genaker 12,0m2 z pokrowcem lub bez niego.

STER
Ster w 460 przymocowany jest w centralnym miejscu do ramy. Konstrukcja steru pozwala podnieść go pod kątem 90 stopni, więc na brzegu lub w bardzo płytkiej wodzie nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia. Ponadto po trafieniu w przeszkodę, fał steru automatycznie odblokowuje się co chroni przed zniszczeniem. Ster może być zablokowany w obu położeniach, podniesiony lub opuszczony. Rumpel steru posiada przedłużkę w celu wygodnego operowania z każdego miejsca na trampolinie, zakres ruchu 360stopni. W modelu 460 zarówno płetwa sterowa jak i rumpel wykonane są z włókna szklanego.

Okucia
Okucia takich firm jak Ronstan, Seasure, Clamcleat i Suchomel są używane w wszystkich modelach Minicat. Wszystkie elementy, części zamienne są stale dostępne w magazynie.

Lokalizacja na mapie

Poniżej znajduje się mapa z zaznaczonym miejscem, gdzie znajduje się oferowana jednostka.

Ładowanie mapy...

Dane kontaktowe

Poniżej dane kontaktowe oraz formularz do szybkiego kontaktu z ogłoszeniodawcą.
W przypadku formularza koniecznie podaj swój adres e-mail.
Uwaga - przed wysłaniem odczytaj kod z czarnego pola i przepisz go do pola niżej.

 Telefon › 796521697
 Telefon kom. › 796521697
 Wyślij wiadomość ›
 Kod ›
e32d56
 Przepisz kod ›
 Twój e-mail ›

Wyświetleń oferty: 728

Regulamin | Reklama
Kopiowanie, powielanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów
zawartych w serwisie jest zabronione.