S/Y Pearl, szczęściarz, jacht morski, Sadler 32, super jacht, Ateny, tanio jak na stan i wyposażenie / Sprzedam - jacht żaglowy [15027]


Galeria ::

Kliknij na miniaturę, aby zobaczyć zdjęcie w pełnych rozmiarach.

Sprzedam / jacht żaglowy

 Jednostka / rok produkcji › 1987
 Miejscowość › Ateny / woj. mazowieckie
 Cena › 129000.00 zł
 Numer ogłoszenia (ID) › 15027

Wyposażenie dodatkowe

Silnik spalinowy
Akumulator
Spinaker / genaker
Genua
Roler foka
Toaleta stacjonarna
Kambuz
Instalacja wodna
Instalacja zęzowa
Instalacja elektryczna
Oświetlenie nawigacyjne
Oświetlenie wnętrza
Pokład teak
Echosonda
Log
Wiosła / pagaje
Winda kotwiczna

Opis

S/Y Pearl to zarejestrowany pod polską banderą bardzo zadbany i doskonale wyposażony jacht morski stacjonujący obecnie w Marina Zeas w Atenach.To solidna żywiczno-szklana konstrukcja ze znanej angielskiej stoczni - Sadler 32 (historia https://www.lucasyachting.co.uk/sadler-and-starlight/sadler-32-yacht/).

Wyjątkowość tego jachtu wynika ze szczęścia jakie miał do szczodrze inwestujących w niego armatorów, od momentu jego powstania aż do dziś. Szczególnie ostatnie 3 lata intensywnych prac były dla jego wyglądu i sprawności szczególnie korzystne. W tym momencie jest najlepszą opcją dla osób chcących w tani sposób, ale w komfortowych warunkach i z nowoczesnymi rozwiązaniami rozwijać swoją pasję i umiejętności w żeglarstwie morskim.
Obecny właściciel w marcu 2018 roku wyremontował m.in. silnik Volvo Penta, który jako jeden z nielicznych może być uruchamiany bez użycia energii elektrycznej, wcześniej zmienił tapicerkę na nową, wyłożył kokpit drewnem tekowym, dołożył nowe oprzyrządowanie nawigacyjne, nowy sprayhood, transmiter wifi, wiatromierz elektroniczny, założył nową instalację słonej wody, wyposażył jacht w kamizelki pneumatyczne, a także sensory w zbiornikach wody pitnej i paliwa oraz wiele innych rzeczy (ujętych w specyfikacji), które sprawiły, że S/Y Pearl, potocznie zwany Perłą jest jachtem o nieporównywalnie wyższym standardzie niż inne jachty Sadler 32 lub podobne z tego rocznika.
Stocznia wyprodukowała tę wyjątkową jednostkę w 1987 roku. Na zapewnienie jej pełnego bezpieczeństwa nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych ma wpływ solidna konstrukcja z wystarczająco dużym stosunkiem wagi całego jachtu do wagi balastu. Ponadto posiada on powielone systemy bezpieczeństwa, nawigacyjne oraz zasilanie, a także podwójny zestaw żagli oraz autopiloty: wiatrowy i kompasowy. Jako jeden z nielicznych jachtów o takim wyposażeniu posiada rumpel, zbawienny dla osób, które chcą dynamicznie rozwijać swoje umiejętności żeglarskie bez konieczności udziału instruktora, a także korzystać z możliwości łatwiejszego manewrowania w porcie.

Perła posiada stałego opiekuna, instruktora żeglarstwa, który nowemu właścicielowi może być bardzo pomocny w dalszej opiece nad jachtem, wprowadzeniem lub/i odpowiednim przeszkoleniem wraz z uzyskaniem wyższych uprawnień i umiejętności. Perła jest dobrze zaopiekowanym jachtem, w który każdy z armatorów inwestował z pasji. Jest pięknym ?midtimerem? z duszą i dobrą energią, na co w pewnym stopniu też miał fakt, że nigdy nie był czarterowany. Jednostka ta wyposażona jest w wiele rzeczy, które ułatwiają i uprzyjemniają przebywanie na nim oraz jego obsługę. Poniższa lista specyfikacji może się wydawać bardzo długa, ale wszystkie wymienione przedmioty/urządzenia przetestowane są w praktyce i wpływają na komfort użytkowania jachtu.

Perła stacjonuje od 3 lat w Marina Zeas w Atenach w Grecji, która jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem dla Europejczyków. Tania sieć połączeń lotniczych do Aten, duża ilość słonecznych dni w roku i średnia nasłonecznienia dziennego w Grecji, a także szybkość i łatwość dotarcia z lotniska do mariny uzasadniają nieprzypadkowy wybór tego właśnie portu. Otoczenie Mariny Zeas od samego początku daje odczucie bycia na wakacjach. Wychodząc z domu w Warszawie można być nawet w ciągu 6 godzin na jachcie za niecałe 200 zł w obie strony. To stwarza możliwości wyjazdów na jacht na przedłużony weekend nawet na 3-4 dni, dużo częściej i wygodniej niż do innych części Europy. Grecja dla żeglarzy jest najtańsza z całego basenu Morza Śródziemnego. Z Aten, w zasięgu od kilku do kilkunastu godzin żeglugi jest co najmniej kilkanaście miejsc, które zachwycają, a każde na swój indywidualny sposób. Dla zdecydowanych na inną lokalizację istnieje możliwość przestawienia jachtu we wskazane miejsce.

Dane techniczne:
Model Sadler 32, fin kil
Klasa morska A (7 osób)
.... ciąg dalszy:
https://docs.google.com/document/d/1xS7Z3Ydl1LNrP_IFixOaMf
... więcej zdjęć:
https://drive.google.com/open?id=1vWspFSEbNtEJspyDpufHg_BYUuBJ6MRA

Lokalizacja na mapie

Poniżej znajduje się mapa z zaznaczonym miejscem, gdzie znajduje się oferowana jednostka.

Ładowanie mapy...

Dane kontaktowe

Poniżej dane kontaktowe oraz formularz do szybkiego kontaktu z ogłoszeniodawcą.
W przypadku formularza koniecznie podaj swój adres e-mail.
Uwaga - przed wysłaniem odczytaj kod z czarnego pola i przepisz go do pola niżej.

 Telefon kom. › +48510280140
 Wyślij wiadomość ›
 Kod ›
140855
 Przepisz kod ›
 Twój e-mail ›

Wyświetleń oferty: 7010

Regulamin | Reklama
Kopiowanie, powielanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów
zawartych w serwisie jest zabronione.